Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Bieżuniu

09-320 Bieżuń

ul. Warszawska 4

Tel: 23 6578063

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

2017-06-27

Obozowe wspomnienia z Ustki

W dniach 19.06 – 23.06. 2017 roku uczniowie klasy IIB wraz z wychowawcą p. Renatą Sadowską i opiekunami mjr. rez. Adamem Januszem Skierskim i p. Marzeną Twarogowską uczestniczyli w obozie szkoleniowym Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.


W ramach porozumienia Komendant CSMW umożliwił naszym uczniom korzystanie z obiektów szkoleniowych takich jak: symulator broni strzeleckiej „Śnieżnik”, pływalni, placów ćwiczeń taktycznych, szkolnej rzutni granatów i hali sportowej. Realizując program w porozumieniu z Komendantem CSMW w Ustce tegoroczny obóz klasy o profilu wojskowym naszego liceum odbył się pod kryptonimem „SZKWAŁ 2017”. Cele takiego szkolenia to przede wszystkim aspekt edukacyjny i wychowawczy. W ramach edukacji uczniowie realizują tematy z zakresu szkolenia ogniowego, inżynieryjno – saperskiego, taktyki, wychowania fizycznego, szkolenia medycznego, łączności, topografii oraz survivalu. W ramach celów wychowawczych uczniowie przede wszystkim mają okazję zintegrować się ze środowiskiem wojskowym, a także kształtują postawy obywatelskie i patriotyczne. 

Czytaj więcej o: Obozowe wspomnienia z Ustki
2017-06-27

Oddaj krew dla Agaty Kraśniewskiej, naszej absolwentki

Agata Kraśniewska jest absolwentką naszego liceum z 2010 roku. Wyróżniająca się uczennica, sympatyczna, aktywna w społeczności szkolnej. Obecnie jest pielęgniarką na oddziale onkologii dziecięcej. Dziś sama walczy z chorobą – ostrą białaczką limfoblastyczną.

 

Zachęcamy  do oddania krwi dla Agaty Kraśniewskiej.

 

W dniu 2 lipca 2017 r. (niedziela) w godz. 9:00-12:30 w specjalnym ambulansie PCK podstawionym przy Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu odbędzie się pobór krwi każdej grupy.

 

Podczas donacji prosimy wpisać dane:


Agata Kraśniewska

SPCSK ul. Banacha 1a 02-097 Warszawa

Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych

Czytaj więcej o: Oddaj krew dla Agaty Kraśniewskiej, naszej absolwentki
2017-06-27

Lista podręczników na rok szkolny 2017/2018

Publikujemy listy podręczników dla klasy pierwszej i wszystkich klas obowiązujace w roku szkolnym 2017/2018.

 

lista dla klasy pierwszej

lista dla wszystkich klas

Czytaj więcej o: Lista podręczników na rok szkolny 2017/2018
2017-06-09

Targi PRO DEFENSE

1 czerwca 2017 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w Targach Proobronnych w Ostródzie. Tojedyne wydarzenie o takim charakterze w Polsce i Europie.
Czytaj więcej o: Targi PRO DEFENSE
2017-06-08

Zawody sportowo-obronne IV Cross Commando

W dniu  23 maja 2017 r. Liceum Ogólnokształcące im Władysława Orkana w Bieżuniu przy wsparciu Rady Rodziców i patronacie Starosty Żuromińskiego zorganizowało po raz czwarty zawody sportowo – obronne pod nazwą IV Cross Commando.

Czytaj więcej o: Zawody sportowo-obronne IV Cross Commando
2017-05-25
2017-04-28

Zakończenie roku dla klas trzecich

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu odbyła się uroczystość zakończenia nauki klas trzecich. To już kolejny rocznik, który opuszcza mury bieżuńskiego liceum. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły Krzysztof Grzegorz Jabłoński podziękował absolwentom za godne reprezentowanie szkoły przez trzy lata nauki oraz wręczył wraz z wychowawcami p. Leną Gulczyńską i p. Tomaszem Marcem świadectwa ukończenia szkoły. Ksiądz proboszcz Tomasz Ozimkowski życzył powodzenia na maturze oraz obiecał wsparcie duchowe. Absolwenci otrzymali z rąk dyrektora nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz za pracę w Samorządzie Uczniowskim a także uhonorował dyplomami tych spośród absolwentów, którzy w czasie trwania nauki angażowali się w życie szkoły, reprezentowali ją na zewnątrz. Uczniowie klas maturalnych podziękowali wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trzyletnią współpracę.


Pożegnanie absolwentów przygotowali młodsi koledzy, którzy poprowadzili w dalszej części „Galę Orkanków 2017”, wyróżniając tych, których szczególnie zapamiętali ze szkolnych korytarzy. Uroczystość zakończyło spotkanie w wychowawcami oraz pamiątkowe zdjęcie. 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku dla klas trzecich
2017-04-09

Powiatowy Konkurs Języków Obcych

4 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu po raz drugi odbył się Powiatowy Konkurs Językowy dla szkół gimnazjalnych, przygotowany przez nauczycieli języków obcych. W konkursie udział wzięło sześć pięcioosobowych osobowych drużyn z gimnazjów w Bieżuniu, nr 2 w Żurominie, w Siemiątkowie, w Zielonej, w Lubowidzu oraz w Kuczborku. Konkurs obejmował trzy zadania językowe z angielskiego, niemieckiego i częściowo rosyjskiego, które polegały na nagraniu krótkiego filmu w języku obcym pt. „Moja szkoła”, (filmy zostały przesłane i ocenione przed konkursem), rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego, odpowiedzi na pytania w ramach przygotowanego quizu kulturoznawczego z trzech wyżej wymienionych obszarów językowych. Zwycięzcą konkursu została drużyna z Gimnazjum nr 2 w Żurominie, drugie miejsce zajęła drużyna z Siemiątkowa, a trzecie miejsce gimnazjaliści z Lubowidza. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, Radę Rodziców LO w Bieżuniu oraz wydawnictwa językowe Oxford University Press i Pearson.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Języków Obcych
2017-04-06

Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 31 marca 2017 roku nasze uczennice reprezentowały szkołę na IX Edycji Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. W tym roku była to proza Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Konkurs zorganizowany został przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieżuniu. Nasze uczennice zajęły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych osiągnęły następujące wyniki: Katarzyna Szałkowska - drugie miejsce, Natalia Kluczewska - trzecie miejsce, Weronika Śliwczyńska - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: Konkurs Pięknego Czytania
2017-03-28

Studniówka 2017

W dniu 21 stycznia 2017 r. odbyła się studniówka, która została zorganizowana przez rodziców oraz uczniów klas maturalnych. Bal studniówkowy odbył się w „Słonecznym Dworku” w Chamsku. Wychowawcami klas maturalnych są: pani Lena Gulczyńska – wychowawca klasy IIIa oraz pan Tomasz Marzec wychowawca klasy IIIb. Tegoroczny bal studniówkowy zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Krzysztof Grzegorz Jabłoński, nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu oraz liczni zaproszeni goście: Starosta Żuromiński – Jerzy Rzymowski, Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń – Andrzej Szymański, Komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce - kmdr por. mgr inż. Dariusz Cebulka, przyjaciel szkoły – kmdr Zenon Juchniewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Grażyna Szymańska.

Czytaj więcej o: Studniówka 2017