Zawody sportowo-obronne IV Cross Commando

Jesteś tu: » Strona główna » Zawody sportowo-obronne IV Cross Commando

Zawody sportowo-obronne IV Cross Commando

W dniu  23 maja 2017 r. Liceum Ogólnokształcące im Władysława Orkana w Bieżuniu przy wsparciu Rady Rodziców i patronacie Starosty Żuromińskiego zorganizowało po raz czwarty zawody sportowo – obronne pod nazwą IV Cross Commando.

Uczestnikami była młodzież zaproszonych szkół, Domu Dziecka w Rypinie i uczniowie poszczególnych klas Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu. Dzień ten przebiegał pod znakiem rywalizacji na stacjach sprawnościowo-obronnych umiejscowionych w terenie lesistym. Poszczególne drużyny musiały wykazać się orientacją w terenie za pomocą mapy, odnaleźć poszczególne stacje i wykonać zadania ze strzelania, umiejetnością rzutu granatem, wykrywania zamaskowanych sprzętów militarnych, udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji rannego oraz pokonać tor sprawnościowy wymagany dla kandydatów do szkół wojskowych. Wszystkie drużyny wykonały zadania w wymaganym czasie i po zakończeniu uczestniczyły w pikniku zorganizowanym przez Radę Rodziców LO w Bieżuniu. Każda z drużyn uzyskała trofeum za zajęte miejsca lub wyróżnienie za ukończenie IV Crossu Commando. Trofea i nagrody wręczali starostowie żuromińscy pan Jerzy Rzymowski i pan Ireneusz Rejmus. Imprezę po ogłoszeniu wyników i podziękowaniach zakończył ok. godz. 14:00 dyrektor szkoły.

Wyniki poszczególnych drużyn:

I miejsce Klasa II B wojskowa LO w Bieżuniu 36,5 pkt.

II miejsce Klasa I B wojskowa LO w Bieżuniu 28 pkt.

III miejsce Reprezentacja Gimnazjum im. Stefana Gołębiowskiego w Bieżuniu 26 pkt.

IV miejsce Reprezentacja Samorządowego Gimnazjum w Lutocinie 25 pkt.
V miejsce Klasa II A LO w Bieżuniu 24,5 pkt.
VI miejsce Klasa I A LO w Bieżuniu 18 pkt.
VII miejsce Reprezentacja Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Rypinie 13 pkt.