Wizyta Prezydenta RP w Bieżuniu

Jesteś tu: » Strona główna » Wizyta Prezydenta RP w Bieżuniu

Wizyta Prezydenta RP w Bieżuniu

Dnia 20 marca 2017 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w Bieżuniu. Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem Krzyży Oficerskich Orderu Odrodzenia Polski rodzinom poległych Żołnierzy Wyklętych w Urzędzie Miasta i Gminy Bieżuń. Odnaczenia te pośmiertnie otrzymali Kazimierz Dyksiński pseudonim „Kruczek”, Leon Malicki pseudonim „Zygmunt” i Stanisław Żurawski pseudonim „Madej”.

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Bieżuniu brało czynny udział w tym wydarzeniu. Uczniowie z klas o profilu wojskowym wraz z harcerzami i grupą historyczną pełnili wartę honorową przy tablicy poświęconej ostatnim Żołnierzom Niezłomnym. W uroczystości uczestniczył sztandar szkoły, a pozostali uczniowie z klas mundurowych brali udział w jej zabezpieczeniu podczas składania przez prezydenta kwiatów pod tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku Urzędu Miasta i Gminy w Bieżuniu.

.