25. Finał WOŚP

Jesteś tu: » Strona główna » 25. Finał WOŚP

25. Finał WOŚP

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację WOŚP. Orkiestra w tym roku gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Samorząd Uczniowski naszej szkoły, uczniowie - wolontariusze WOŚP, grono pedagogiczne i pracownicy naszego LO przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji.

Od środy 12 stycznia w naszej szkole odbywały się różne imprezy mające na celu wparcie WOŚP-u. Zorganizowany został kiermasz ciast, mecz siatkówki kadra – uczniowie, licytacja oraz dyskoteka szkolna. W dniu finału przy budynku MGOK-u zorganizowane zostało miasteczko wojskowe. Można było, wspierając WOŚP, skosztować grochówki przygotowanej przez nauczycieli i pracowników. Nasi uczniowie również zaprezentowali się na scenie MGOK-u w ramach finału zorganizowanego przez bieżuński sztab WOŚP.

15 stycznia w Bieżuniu odbył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym brali udział nasi uczniowie. Nauczyciele ugotowali  wojskową grochówkę, a uczniowie pomagali przy jej sprzedaży. W tym samym czasie nasi szkolni komicy (Sebastian Kubiński, Kamil Majorowski i Bartosz Rosmanowski) odgrywali kabaret, następnie zaśpiewała Oliwia Karpińska, której towarzyszyli muzykanci- Aleksander Osiecki i Przemysław Przybyszewski. Nie zapominajmy również o naszych wolontariuszach, którzy przez całą imprezę zbierali pieniądze do puszek.