Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej

Jesteś tu: » Strona główna » Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, miała miejsce uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona uroczystością obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz otrzymali symboliczne indeksy i mianowania na kadeta Liceum Ogólnokształcącego im. W. Orkana w Bieżuniu. Ponadto uczniowie klasy drugiej o profilu wojskowym otrzymali mianowania na młodszego strzelca. Tę część uroczystości przygotowali: p. E. Zalewska, p. M. Twarogowska, mjr J. Skierski.

Dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas drugich, pod kierunkiem p. Renaty Sadowskiej, przygotowali występ artystyczny, który w sposób humorystyczny ukazywał szkolną rzeczywistość. Uczniowie złożyli nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły serdeczne życzenia. Tytuł nauczyciela najbardziej życzliwego uczniom otrzymał p. T. Marzec.

Z okazji święta oświaty zostały też przyznane nagrody. Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. B. Rogowska, p. M. Twarogowska, p. M. Majerska, p. E. Czarnecka, p. B. Gadecka, p. M. Grablewski. Nagrodę Starosty Żuromińskiego otrzymała p. J. Kalkowska.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością

●  Jerzy Rzymowski, Starosta Żuromiński

Ks. Tomasz Ozimkowski, Proboszcz Parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bieżuniu

●  Aleksander Domeradzki  (prezes) i Pan Czesław Skowerski z Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłch i Więźniów Politycznych

ppłk mgr inż. Krzysztof Futyma, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Ciechanowie.

●  Pani Joanna Jucewicz-Morawska, dyrektor wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie

Pani Grażyna Szymańska, Przewodnicząca Rady Rodziców LO w Bieżuniu

Uczestniczyli w niej też rodzice uczniów Liceum w Bieżuniu, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi LO w Bieżuniu oraz uczniowie. Gościliśmy również przedstawiciela prasy lokalnej, pana Kacpra Czerwińskiego (Extra Żuromin).