Spotkanie autorskie z panią Hanną Szymborską

Jesteś tu: » Strona główna » Spotkanie autorskie z panią Hanną Szymborską

Spotkanie autorskie z panią Hanną Szymborską

W dniu 15 września 2016 roku o godz. 14.00 młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieżuniu z panią Hanną Szymborską, poetką, która aktualnie mieszka w Mrągowie. Sama mówi o sobie: "Urodziłam się i wychowałam w mazowieckiej wsi Trzaski, wśród sosnowych lasów i łanów zbóż, z dala od zgiełku i pośpiechu miast, w miejscu, gdzie życie wyznaczały pory roku, a ludzie żyli w zgodzie z naturą.”

 

Jest zodiakalnym bliźniakiem, z wykształcenia humanistką, posiada również dyplom ekonomisty.


Mówi o sobie: „Moje pochodzenie sprawia, że twardo stąpam po ziemi, ale humanistyczno-literackie namiętności i umiłowanie ojczystego języka powoduje, że piszę. Moją poezję pisze życie. Zawsze tak było. Od wielu lat pisałam "do szuflady". Przypadek sprawił, że moje wiersze ujrzały światło dzienne. Warsztaty literackie, przynależność do nieformalnej grupy literackiej pod nazwą "Loża Literacka ", publikacje w prasie, na społecznościowych portalach internetowych - to wszystko sprawiło, że pokazałam to co mi w duszy gra."


"Pierścienie ognia" to jej literacki debiut. Jest współautorką antologii "Do jutra". W przygotowaniu jest już następny tomik poezji, mam nadzieję, że nie ostatni. Zapraszamy do odwiedzin na jej stronie internetowej, lub też na facebooku.


http://www.szeptywiatru.pl/


Tam poetka zamieszcza swoje wiersze. Niebawem można będzie poznać panią Hannę osobiście w naszej szkole. Będzie gościem honorowym podczas finału 4 edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana, który będzie miał miejsce 9 marca 2017 roku.


K. Janulewska - Śliwczyńska

Opracowanie: szkolnastrona.pl