III edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. W. Orkana

Jesteś tu: » Strona główna » III edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. W. Orkana

III edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. W. Orkana

3 marca 2016 roku odbywał się Finał 3 Edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana w Bieżuniu ,przy tej okazji na zaproszenie  pani Katarzyny Janulewskiej- Śliwczyńskiej gościła w naszym liceum pani Agata Przybyłek, która obecnie studentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, absolwentką naszego liceum, w którym realizowała język polski na poziomie rozszerzonym. Nie pełna trzy lata temu ukończyła szkołę.

 

Pani Agata udzieliła nam kilku pomocnych wskazówek jak wyglądał w jej przypadku proces twórczy, czy od razu wiedziała o czym pisać, odpowiadała na pytania naszych uczniów dotyczące różnych rzeczy związanych z powieścią i nie tylko…

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była tematyka górska. Nasza młodzież poprowadziła całą galę, wprowadzając nas w klimaty górskie, które nasz patron, poeta Władysław Orkan wybrał za tło swojej twórczości. Nastąpiło odczytanie wyników przez panią przewodniczącą komisji konkursowej Małgorzatę Kraśniewską, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieżuniu, która powiedziała kilka ciepłych, i miłych słów w kierunku naszych finalistów, nastąpiło wręczenie nagród laureatom przez Starostę Powiatu Żuromińskiego, pana Jerzego Rzymowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń, pana Andrzeja Szymańskiego, którzy objęli już po raz 3 Konkurs patronatem i ufundowali nagrody dla finalistów. Nastąpiły przemówienia gości i podsumowanie konkursu.

Trzymamy  mocno za panią Agatę  kciuki i niecierpliwością czekamy na kolejne powieści, które ukażą się niebawem bo premiera 2 powieści pt. „Nieszczęścia chodzą stadami” już 16 marca 2016 roku.

Jeszcze raz chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc w realizacji konkursu. Gratulujmy wszystkim finalistom, życzymy dalszych sukcesów, zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.


                                           Nauczyciel-bibliotekarz :Katarzyna Janulewska-Śliwczyńska

recytacja wierszy

komisja konkursowa

laureat I miejsca Sebastian Michalski

lauteatka II miejsca Oliwia Karpińska

pani Agata Przybyłek

Opracowanie: szkolnastrona.pl