Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jesteś tu: » Strona główna » Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2015 roku w naszym Liceum obchodzono 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Kiedyś konstytucja ta była uchwalona jako druga po amerykańskiej, a jako pierwsza w Europie. Jest to ważne święto dla Polski. Konstytucja 3 Maja wprowadziła monarchię konstytucyjną. Była ona bardzo nowoczesnym aktem prawnym. Wprowadziła w Polsce trójpodział władzy czyli sprawiedliwy ustrój państwa, który miał opierać się na trzech niezależnych od siebie władzach: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.

Akademię z tej okazji przygotowywała klasa Ib pod nadzorem Pana Tomasza Marca. Klasa godnie reprezentowała się w mundurach. Uczniowie bardzo sumiennie się przygotowali. Scenariusz obejmował liczne wiersze, które dawały dużo do myślenia oraz słowa przekazane muzyką w wykonaniu Oliwii Karpińskiej i Klary Czarneckiej. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.