Pożegnanie Absolwentów

Jesteś tu: » Strona główna » Pożegnanie Absolwentów

Pożegnanie Absolwentów

24 kwietnia kolejny rocznik ukończył bieżuńskie liceum. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru przedstawicielom klasy drugiej, którzy od tej pory zastąpią podczas pełnienia tej zaszczytnej funkcji, swoich starszych kolegów, już Absolwentów. Uczniowie kończący naszą szkołę w piękny i wzruszający sposób podziękowali swoich wychowawczyniom za pracę i sympatię, jaką ich darzyły.

Następnie nastąpiło wręczenie świadectw i wyróżnień. Dyrektor szkoły uhonorował najlepszych uczniów wręczając im świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe. Wychowawczynie tegorocznych Absolwentów, p. Barbara Rogowska i p. Renata Sadowska, wręczyły świadectwa pozostałym swoim wychowankom. Wyróżnienia otrzymali też uczniowie, którzy w ciągu trzech lat nauki w liceum pracowali na rzecz szkoły, reprezentowali ją podczas konkursów, zawodów, często zwyciężając i przynosząc jej chlubę. Pamiątkowe pióra otrzymali też uczniowie, którzy nie szczędzili swojego trudu pracując w Samorządzie Uczniowskim.

Po części oficjalnej rozpoczęła się Gala „Orkanki 2015”. Uczniowie klas drugich przygotowali sympatyczne Orkanki, nagrody dla tych trzecioklasistów, którzy zapisali się w pamięci młodszych roczników. Nie zbrakło kategorii Miss i Ciacho, Sportowiec i Sportsmenka, Mózg, Artysta, zostały też stworzone takie, które odzwierciedlały charaktery naszych Absolwentów, jak Zwiadowca, Klubowicze, Przedsiębiorca. Wręczanie nagród przypadło w udziale nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, w których wcielili się uczniowie pierwszych i drugich klas.

Uroczystość poprowadzili Oliwia Michalska i Patryk Kazimierski, oprawą muzyczną zajęli się Oliwia Karpińska, Przemysław Lawrenc, Marcin Dobies, program kabaretowy przygotowali Kamil Majorowski, Sebastian Kubiński, Bartosz Rosmanowski, oprawę techniczną zapewnili Kamil Oleksiak i Kamil Maroński. Całość koordynowała p. Ewa Zalewska, a dekoracją zajęła się p. Marzena Twarogowska i p. Katarzyna Janulewska – Śliwczyńska wraz z uczennicami klasy 1a.

Zakończenie roku klas trzecich to wyjątkowy moment w życiu naszej szkoły. Jak zwykle nie zabrakło łez wzruszenia, ale też śmiechu i radości. Absolwentom życzymy realizacji wszelkich planów, powodzenia w dalszej drodze i szczęścia.

Niech odchodzące chwile będą jutro warte wspomnień.