Dzień Języków Obcych

Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

W dniu 30 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Dzień ten przebiegał przede wszystkim pod znakiem konkursów. W konkurencjach brali udział przedstawiciele poszczególnych klas z naszej szkoły oraz zaproszona młodzież z bieżuńskiego Gimnazjum.

W naszej szkole młodzież uczy się trzech języków obcych: języka angielskiego, języka niemieckiego oraz języka rosyjskiego, i dlatego Dzień Języków rozpoczął się odśpiewaniem przez młodzież hymnów trzech państw: Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Rosji.

Pierwsza konkurencją był konkurs wiedzowy nt. krajów anglo-, niemiecko-, i rosyjskojęzycznych. Następną konkurencją były prezentacje wylosowanych wcześniej przez poszczególne klasy tematów. Tematy prezentacji były następujące: Madame Tussaud’s Museum w Londynie, The Beatles, sporty amerykańskie, Hollywood, znani Niemcy, muzyka niemiecka oraz znani rosyjscy sportowcy. Forma prezentacji była dowolna, a Jury oceniało pomysłowość i zgodność z tematem. W międzyczasie w dwóch salach lekcyjnych odbywały się dwa konkursy: plastyczny pod hasłem „Języki drogą do sukcesu”, oraz konkurs kulinarny. W konkursie kulinarnym klasy prezentowały tradycyjne dania z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Rosji.

W przerwach między poszczególnymi konkurencjami odbyły się również dwa występy artystyczne. Ania Rutecka uczennica klasy IIIa wykonała utwór pt. „Stay” z repertuaru Rihanny, a klasa IIa zaprezentowała pokaz pt. „Trendy w muzyce i modzie Wielkiej Brytanii i USA w 2. połowie XX wieku” .

Na koniec tego dnia odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów. W klasyfikacji ogólnej po wszystkich konkurencjach pierwsze miejsce zajęła klasa IIIb, drugie miejsce zajęło bieżuńskie Gimnazjum, a miejsce trzecie przypadło klasie Ia.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom konkursów i dziękujemy wszystkim, którzy brali w nim udział.