Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Jesteś tu: » Strona główna » Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 20 marca 2015 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, organizowanego z inicjatywy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieżuniu.

W tym roku młodzież musiała się zmierzyć z twórczością Jana Pawła II - nieocenionego autorytetu, naszego świętego Papieża Polaka. W podjętej uchwale w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II podkreślono ogromne zaangażowanie papieża w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka.

Uczniowie naszego liceum, jak co roku, brali udział w konkursie, opieką otoczyła ich pani Katarzyny Janulewska - Śliwczyńska. Uczennica klasy 3A Karolina Klimek w tym roku stanęła na najwyższym podium, zajęła I miejsce. Rywalizowała z licealistami naszego powiatu. Serdecznie gratulujemy sukcesu! W konkursie udział brała również druga uczennica naszej szkoły - Oliwia Michalska, której serdecznie dziękujemy za reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym i życzymy sukcesów w przyszłych edycjach.