Ślubowanie klas pierwszych w Dniu Edukacji Narodowej

Jesteś tu: » Strona główna » Ślubowanie klas pierwszych w Dniu Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych w Dniu Edukacji Narodowej

Hasłem Wojska Polskiego i Hymnem Państwowym rozpoczęto w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu uroczystość ślubowania klas pierwszych roku szkolnego 2014/2015 oraz obchodów Dnia Edukacji Narodowej. 


Po powitaniu przez dyrektora uczniów  ich rodziców, zaproszonych gości i pracowników szkoły  uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie wręczono uczniom okolicznościowe dyplomy i nominacje. Delegacje składające się z przedstawicieli szkoły i organu prowadzącego Starostwa Powiatowego w Żurominie w składzie: Pani Joanna Jucewicz-Morawska i Pani Ewa Zalewska oraz Pan Janusz Welenc i Krzysztof Jabłoński wręczyli dyplomy-indeksy LO uczniom klasy Ia, dyplomy-kadeta LO dla uczniów klasy Ib. Ponadto Starosta Żuromiński wręczył dziesięć nominacji na stopień Młodszego Strzelca Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu uczniom klasy IIb. Potem zebrani na uroczystości w postawie „baczność” wysłuchali pieśni Wojska Polskiego „Pierwszej Brygady

 

Drugą część uroczystości rozpoczął dyrektor LO w Bieżuniu. Nawiązał w swoim przemówieniu do historii Komisji Edukacji Narodowej i złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ponadto życzenia z okazji DEN składali Pan Janusz Welenc- Starosta Żuromiński, Pani Aneta Brzuska- Przewodnicząca Rady Rodziców LO w Bieżuniu oraz Oliwia Michalska - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego LO w Bieżuniu. W tej części obchodów wręczono Nagrody Dyrektora Szkoły, kwiaty, czekoladki, ciasteczka z życzeniami dla pedagogów. Uroczystość DEN umilił występ szkolnego kabaretu i występ wokalny uczennic klasy Ib Oliwii Karpińskiej i Klary Czarneckiej. Połączone uroczystości ślubowania klas pierwszych i obchodów DEN zakończyła wspólna fotografia uczniów i ich rodziców oraz honorowych gości.


fot. Magdalena Jasińska, Damian Grablewski

Opracowanie: szkolnastrona.pl