Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Bieżuniu

09-320 Bieżuń

ul. Warszawska 4

Tel: 23 6578063

SUS Szkoła Ucząca Się

Nasze Liceum realizuje program doskonalenia pracy szkoły w ramach Akademii SUS (czyli Szkoły Uczącej Się), prowadzonej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności od 2000 roku. Działania, jakie szkoła pracująca procedurą SUS podejmuje, wieńczy panel koleżeński, podczas którego wręczany jest tytuł Szkoły Uczącej Się.


Program SUS obejmuje swoim działaniem ponad 3000 szkół w kraju. My jesteśmy jedyną szkołą powiatu żuromińskiego, która już od 2008 roku współpracuje z CEO. Nasze Liceum znajduje się w gronie nielicznych szkół w Polsce i tylko kilku mazowieckich, które tytuł Szkoła Ucząca Się zdobyły dwukrotnie. Pierwszy tytuł uzyskaliśmy na panelu 20 kwietnia 2012, na lata 2012-2014. Drugi tytuł przyznano nam 10 czerwca 2015, na lata 2015-2017. 

 

O naszym pierwszym panelu koleżeńskim można przeczytać na tej stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

O naszym drugim panelu koleżeńskim można przeczytać na tej stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.


Zachęcamy do zapoznanania się z poniższymi informacjami na temat naszej pracy procedurą SUS.

 

 

Szkoła Ucząca Się  Szkoła Ucząca Się

 

Certyfikat - I moduł Certyfikat - II moduł

 

Artykuły

2015-06-11

Drugi tytuł Szkoły Uczącej Się!

10 czerwca 2015 roku w naszym liceum odbył się II Panel Koleżeński wieńczący dwuletnią pracę, dzięki której uzyskaliśmy już po raz drugi tytuł Szkoły Uczącej Się. Dołączyliśmy w ten sposób do niewielkiego grona, które może poszczycić się jego posiadaniem. Choć szkół z tytułem Szkoła Ucząca Się jest w Polsce wiele, to takich, które posiadają dwa tytuły jest znacząco mniej, na Mazowszu łącznie z nami tylko kilka. Jest on tym cenniejszy, że, jak podkreślała moderatorka naszego panelu, Bernadetta Czerkawska z CEO, w całej Polsce szkół średnich chcących pracować nad doskonaleniem się w ramach procedury SUS, jest około 40. „Mała szkoła, ale elitarna” – stwierdziła p. Joanna Jucewicz - Morawska, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie, którą mieliśmy zaszczyt gościć na naszej uroczystości. 


Czytaj więcej o: Drugi tytuł Szkoły Uczącej Się!
2015-06-10

Nasza szkoła Szkołą Uczącą Się!

20 kwietnia 2012 roku w naszym Liceum miało miejsce ważne dla całej szkolnej społeczności wydarzenie. Podczas Panelu Koleżeńskiego, który stanowił podsumowanie pracy szkoły w ramach programu SUS-OK otrzymaliśmy tytuł Szkoły Uczącej Się. Jesteśmy jedyną w Powiecie Żuromińskim szkołą posiadającą ten tytuł.

Czytaj więcej o: Nasza szkoła Szkołą Uczącą Się!
2015-06-07

I moduł - ocenianie kształtujące

Przystąpiliśmy do programu w roku szkolnym 2008/2009. I moduł polegał na wprowadzaniu do codziennej praktyki szkolnej kolejnych elementów oceniania kształtującego.

Czytaj więcej o: I moduł - ocenianie kształtujące
2012-04-13

II moduł - doskonalenie pracy szkoły

Rozpoczęliśmy realizację modułu w roku szkolnym 2009/2010. Naszym celem było zdiagnozowanie słabych stron szkoły, stworzenie mapy jakości, określenie tego, co moglibyśmy poprawić i podjąć pracę nad zmianą.

Czytaj więcej o: II moduł - doskonalenie pracy szkoły
2015-06-07

III moduł - panel koleżeński

W roku szkolnym 2010/2011 kontynuowaliśmy pracę nad realizacją naszych celów. Byliśmy również na szkoleniu przygotowującym do zorganizowania panelu. Rozpoczęliśmy pracę nad raportem z działań szkoły.

Uczestniczyliśmy jako paneliści w dwóch panelach koleżeńskich: w Ostródzie i Zgierzu.

Czytaj więcej o: III moduł - panel koleżeński