Zasady korzystania z biblioteki i MCI

1. W naszej bibliotece szkolnej nie ma wolnego dostępu do półek za wyjątkiem regału z podręcznikami szkolnymi. Książki podaje nauczyciel-bibliotekarz.

2. Jednorazowo możesz wypożyczyć 3 książki na okres 3 tygodni. Pamiętaj o tym, że istnieje możliwość przedłużenia terminu, jeśli te materiały nie są potrzebne innym czytelnikom. Biblioteka zastrzega sobie prawo do skrócenia czasu wypożyczenia.

3. Staraj się jak najszybciej oddać wypożyczone przez Ciebie materiały, by inni mogli z nich skorzystać. W stosunku do przetrzymujących będą zastosowane kary, zgodnie z ustaleniami Rady Pedagogicznej.

4. Czytelniku pamiętaj, że wszystkie wypożyczone przez Ciebie książki, czasopisma i inne materiały muszą być zwrócone przed końcem roku szkolnego.

5. Pamiętaj o dobrym zachowaniu. Jeśli korzystasz z MCI lub wypożyczasz książkę, zachowuj się odpowiednio jak przystało na ucznia Liceum Ogólnokształcącego. W przeciwnym razie zostaniesz poproszony o opuszczenie pomieszczenia biblioteki.