Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Bieżuniu

09-320 Bieżuń

ul. Warszawska 4

Tel: 23 6578063

Archiwum rok szkolny 2013/2014

Artykuły

2013-10-18

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 4 października 2013r. (piątek).

Czytaj więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego
2013-10-11

Pożegnanie

Czwartego października na uroczystej akademii odbyło się pożegnanie p. Beaty Cimochowskiej i ks. Sebastiana Krupniewskiego - nauczycieli kończących pracę w naszej szkole. 

Czytaj więcej o: Pożegnanie
2013-10-19

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek, 11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie klasy wojskowej otrzymali stopnie kadetów i razem z klasą ogólnokształcącą zobowiązali się do wzorowego wypełniania obowiązków ucznia. 

Czytaj więcej o: Ślubowanie klas pierwszych
2013-10-19

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszym liceum odbyła się uroczystość obejmująca krótki program artystyczny  oraz złożenie życzeń wszystkim pracownikom szkoły przez Radę Rodziców, Dyrektora i przedstawicieli społeczności uczniowskiej. 

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej
2013-10-25

WKU w Ciechanowie o ślubowaniu klas wojskowych w naszym LO

Zapraszamy do przeczytania informacji na temat ślubowania klas wojskowych, która ukazała się na stronie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie. Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć przedstawiciela WKU kpt. Marcina Dominiaka. Serdecznie dziękujemy za pamięć o nas i życzenia dla naszych uczniów.


Przeczytaj TUTAJ.


Czytaj więcej o: WKU w Ciechanowie o ślubowaniu klas wojskowych w naszym LO
2013-10-22

Konkurs poetycki

Biblioteka szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Orkana w Bieżuniu zachęca do wzięcia udziału w konkursie poetyckim. Jest on skierowany do poetów – amatorów, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego.


Regulamin konkursu znaduje się poniżej i w zakładce BIBLIOTEKA.


ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej o: Konkurs poetycki
2013-10-31

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych został ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku. Święto było obchodzone corocznie w czwarty poniedziałek października. A od 2008 roku świętujemy przez cały miesiąc.


Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2013r. brzmi: 

"Biblioteki szkolne - BRAMY DO ŻYCIA”


Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w tym projekcie zapraszamy do biblioteki szkolnej. 

W tym roku, w ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, w dniu 25 października nasza biblioteka zorganizowała Dzień Drzwi Otwartych. 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
2013-11-22

Narodowe Święto Niepodległości w Bieżuniu

Ojczyzna to wielki - zbiorowy - Obowiązek.

Cyprian Kamil Norwid


9 listopada miały miejsce gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu. W tym roku nasze liceum przygotowało artystyczną oprawę uroczystości. Przedstawiciele klas 2a i 2b w montażu słowno-muzycznym ukazali koleje losów Rzeczypospolitej na drodze do niepodległości. Program przygotowali p. R. Sadowska i mjr J. Skierski.

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości w Bieżuniu
2013-11-15

Narodowe Święto Niepodległości w Powiecie Żuromińskim

11 listopada w naszym powiecie uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Jak co roku bieżuńskie liceum czynnie włączyło się w uświetnienie tego wydarzenia. Reprezentacja klas wojskowych (1b i 2b) pod kierunkiem mjr. J. Skierskiego oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej: dyr. K. Jabłoński i p. K. Janulewska – Śliwczyńska wzięli udział w Mszy Św. w intencji Ojczyzny, a następnie w uroczystościach powiatowych.

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości w Powiecie Żuromińskim
2014-01-12

Jasełka w naszej szkole

18 grudnia 2013 r. w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera. O godzinie 16 odbyły się jasełka, przygotowane przez panią Justynę Ludwiczak, panią Monikę Majerską i uczniów klas: 1A, 1B i 2A.

Czytaj więcej o: Jasełka w naszej szkole