Dzień Komisji Edukacji Narodowej

12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

W części oficjalnej  po  wprowadzeniu sztandaru głos zabrał Dyrektor Szkoły: Krzysztof Grzegorz Jabłoński. który na początek serdecznie powitał gości w osobie księdza kanonika proboszcza parafii Tomasza Ozimkowskiego, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.  W swoim przemówieniu nawiązał do Historii Den i podkreślił ważną datę a mianowicie ,że obchodzimy Jubileusz 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i święto DEN- niech będą momentem w którym Polsce życzymy dobrej edukacji historycznej .Abyśmy wspólnie czerpali mądrość z doświadczeń przeszłości naszego Kraju. Wszystkie szkoły niezależnie od wielkości i miejsca powinny mieć takie same szanse rozwoju, pozyskiwania środków jak i uczniów. Tak jak każdy młody człowiek powinien mieć takie same możliwości na rozwijanie swoich zdolności zarówno mieszkający w Bieżuniu jak i w Warszawie. Cytując Johna Fidzerarda Kenediego:”Nie wszyscy mamy te same zdolności ale wszyscy winniśmy mieć te same możliwości aby swe zdolności rozwijać.” „Dyrektor złożył wszystkim pedagogom, i pracownikom serdeczne podziękowania i życzenia: zdrowia, sił. stabilizacji zatrudnieniowej, podniesienia poziomu materialnego , satysfakcji  z wykonywanej pracy. Aby Oświata i nauka uzyskały należne miejsce w świadomości społecznej Polaków i aby ta świadomość przełożyła się na nowoczesne rozwiązania systemowe i inwestycje oświatowe oraz naukowe.

Dyrektor odczytał również życzenia nadesłane od Starosty Żuromińskiego p. Jerzego Rzymowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń p. Andrzeja Szymańskiego, od prorekrora ds. studenckich Akademii Sztuki wojennej prof .dr hab. Jarosława Gryza. W dalszej części uroczystości Dyrektor wręczył Nagrody nauczycielom, dziękując za wkład włożony w przyszłość młodego pokolenia : pani Katarzynie  Janulewskiej-Śliwczyńskiej, Pani Małgorzacie Stefańskiej- Jabłońskiej i Panu Wojciechowi Tomczukowi. Pracownikom administracji: pani Edycie Czarneckiej, pracownikom obsługi: pani Beacie Gadeckiej i panu Markowi Grablewskiemu. Następnie zabrał głos ksiądz proboszcz , kierując jak zawsze piękne i miłe słowa zarówno w kierunku nauczycieli jak i uczniów. W dalszej części młodzież przejęła inicjatywę a mianowicie odczytała życzenia od Samorządu Uczniowskiego. W osobie Dominiki Kobierskiej i Sebastiana Dudkiewicza, wręczyła po symbolicznym kwiatku. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu, który jest już tradycją w naszej szkole „ dla najlepszego nauczyciela” w tym roku wygrał nowo przybyły ksiądz Damian  Klimkowski , który debiutuje w naszej szkole. Dalej uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Renaty Sadowskiej i pana Tomasza Marca przygotowali program artystyczny, który umilił ten wyjątkowy dzień. Dziękujemy uczniom klas pierwszych, którzy wystąpili w programie: Sandra Boiwka, Weronika Pawlak, Marta Rutkowska, Marysia Łasińska, Judyta Fijałkowska, Klaudia Pietrzak.