WOŚP

26 finał WOŚP w LO w Bieżuniu

Finał WOŚP cieszy się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce, tak też było i tym razem. W Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu pod kierownictwem opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Renaty Sadowskiej, która w tym roku sama była wolontariuszem WOŚP – u w sztabie MGOK –u w Bieżuniu oraz pana Tomasza Marca zorganizowano szereg atrakcji , z których dochód w całości został przekazany do szefowej sztabu w Bieżuniu pani Małgorzaty Kraśniewskiej. Bieżuńskie Liceum zorganizowało kiermasz ciast, świeżo wyciskanych soków, licytacje oraz rozegrano mecz piłki siatkowej kadra kontra uczniowie.

Kiermasz ciast był możliwy dzięki młodzieży i nauczycielom bieżuńskiego Liceum, którzy dostarczyli ciasta do szkoły i można było je sprzedawać. Świeżo wyciskane soki to kolejna atrakcja, która przyciągnęła rzeszę fanów zdrowego odżywiania. Owoce na soki zasponsorowała Rada Rodziców LO w Bieżuniu. Całością sprzedaży ciast i soków zajęły się dziewczęta z klas IIIA i IIIB LO.

Licytację przedmiotów na WOŚP w LO w Bieżuniu poprowadzili uczniowie klas IIB i IIA. Największym powodzeniem aukcji cieszyły się tzw. „Niepytajki klasowe” i „Niepytajki indywidualne”. Oprócz tego można było wylicytować miejsce parkingowe, manicure paznokci, korepetycje z matematyki, wejściówki na siłownię klubu Ludus z Żuromina, czapkę z Logo tegoż klubu, notes z długopisem logo klasy wojskowej oraz przekazane przez sztab MGOK –u koszulka z Przystanku Woodstock i książka WOŚP – u, a także trzy treningi personalne z trenerami klubu Ludus Kamilem Łebkowskim, Jakubem Łebkowskim i Dawidem Kosiorkiem, które zostały przekazane na licytację do przewodniczącej bieżuńskiego sztabu WOŚP – u pani Małgorzaty Kraśniewskiej.

Ostatnią atrakcją zorganizowaną przez bieżuńskie Liceum był mecz piłki sitkowej kadra nauczycielska kontra uczniowie, gdzie dochód ze sprzedaży biletów zasilił kwotę fundacji WOŚP. Rozegrano pięć setów, w których ostatecznie kadra nauczycielska wygrała 3:2.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu udało się zebrać rekordową kwotę  2675,25 zł, która w całości została przekazana pani Małgorzacie Kraśniewskiej szefowej sztabu MGOK w Bieżuniu.