"My, dzieci z dworca ZOO" w Teatrze Kamienica w Warszawie

14 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu był spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”, który wystawił Teatr Kamienica. Jest to opowieść o młodej dziewczynie – Christiane F., która popada w uzależnienie i przedstawia, w jaki sposób do tego doszło.

Jak czytamy w opisie przedstawienia:

Spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność wobec systemu, dla którego jednostka jest nieistotna.
Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Dziennikarze niemieckiego „Sterna” w serii wywiadów przeprowadzonych w połowie lat 70 XX wieku, ujawnili wstrząsający obraz młodzieży berlińskiej, która w latach 60. i 70. XX wieku, w okolicach dworca kolejowego Berlin ZOO, pozbawiona opieki i wsparcia popadała w narkomanię, alkoholizm i nędzę.

Źródło: http://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/25/my-dzieci-z-dworca-zoo

Spektakl robi duże wrażenie i historia w nim opowiedziana może stanowić przestrogę dla młodych ludzi.

Organizatorką wyjazdu była p. Katarzyna Janulewska – Śliwczyńska, opiekę sprawowały również p. Sylwia Piekarska i p. Ewa Zalewska.