Dzień otwarty i warsztaty na UMK w Toruniu

29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy  z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska UMK wzięli udział w Dniach Otwartych wydziału.  Celem wyjazdu  jest popularyzacja nauki z wybranych dziedzin biologii: fizjologii roślin, biologii molekularnej, biotechnologii, biologii sądowej oraz sport i wellness.

Nasi uczniowie zostali podzieleni na 5 zespołów, które równolegle uczestniczyły 30 minutowych zajęciach i pracowniach laboratoryjnych.

Uczestniczyli także w czterech wykładach:

1. Mikromieszkańcy organizmu człowieka.

2. Posttranskrypcyjna regulacja ekspresji genów.

3.Rośliny w ekstremalnych środowiskach.

4. Janusowe oblicze reaktywnych form tlenu.

Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z naukowcami, poznania ich pracy oraz samodzielnego wykonania wielu doświadczeń. Dzięki tym zajęciom kształtowali postawę badawczą: umiejętność formułowania hipotezy badawczej, obserwacji uzyskanych wyników i precyzowania wniosków.

Na wycieczkę pojechało 40 uczniów z klasy I, II i II. Opiekunami były Lena Gulczyńska, Justyna Kalkowska i Małgorzata Stefańska - Jabłońska. Zajęcia odbywały się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu.